MarkSoft Bajki Polskie – Czasownik

Bajki Polskie – Czasownik

edukacja
INFORMACJE
Kategoria: Edukacyjne
Producent: MarkSoft
Opakowanie: box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: System operacyjny: Windows 98/ME/2000/XP, Procesor: Pentium II 450 MHz, Pamięć RAM: 128 MB, Karta graficzna: HighColor (800x600), Karta dźwiękowa i głośniki

Bajki polskie to seria łącząca w znakomity sposób edukację, zabawę i wiedzę o regionach Polski. Seria oparta jest ściśle na programie nauczania języka polskiego na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej.

W programie Bajki polskie - Czasownik obok ćwiczeń utrwalających wiedzę o czasowniku i jego odmianie, znajduje się także szereg innych, sprawdzających m.in.: znajomość reguł pisowni i ortografii, umiejętność rozumienia tekstu i porządkowania wydarzeń w kolejności chronologicznej.

Ćwiczenia pomyślane są w formie zabawy i wzbogacone o animowaną bajkę pt. Wielka ucieczka, skojarzoną przez motyw z Ziemią Świętokrzyską. Program zawiera ciekawe informacje o tym regionie, jego historii, zabytkach i walorach krajobrazowych.

Aby program był atrakcyjny i łączył naukę z zabawą, autorzy przygotowali także strefę zabaw. Znajdują się w niej m.in.: gry, puzzle i układanki.

Cechy charakterystyczne programu: 

  • Do wyboru: bajka w formie filmu, w wersji do samodzielnego czytania oraz w wersji z lektorem;
  • Ćwiczenia, testy i zabawy edukacyjne pozwalające na samodzielne sprawdzenie wiedzy o czasowniku;
  • Podstawowe pojęcia i definicje z języka polskiego;
  • Podstawowe informacje o wybranym regionie Polski – Ziemi Świętokrzyskiej;
  • W strefie zabaw można znaleźć: gry, puzzle, układanki, tapety i wygaszacz ekranu;
  • Na tych, którzy bezbłędnie rozwiążą zadania, czeka nagroda.