Silcom Matematyka na Dzikim Zachodzie

Matematyka na Dzikim Zachodzie

gra PC
INFORMACJE
Kategorie:
  • Dla dzieci
  • Edukacyjne
Producent: Silcom
Ograniczenia wiekowe: bez ograniczeń
Opakowanie: duże pudełko / box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: System operacyjny: Microsoft Windows® 95/98/ME/2000/XP/Vista/7, Procesor: 200 MHz, Pamięć RAM: 16 MB, Karta graficzna.

Matematyka nie musi być nudna, może być zabawna, wciągająca i sprawiać, że dziecko nie będzie chciało odejść od komputera. Dzięki grze Matematyka na Dzikim Zachodzie dzieci przeniosą się w sam środek wielkiej bitwy między kowbojami i Indianami. Blade twarze ukradły święty totem Indian i gdzieś go ukryły. Dlatego Indianie wykopali topór wojenny i wypowiedzieli kowbojom wojnę.

Gracz musi odnaleźć poszczególne części totemu, rozwiązując zadania matematyczne. Za każdy dobry wynik otrzymuje jedną z piętnastu części totemu. Tylko w ten sposób może sprawić, że kowboje i Indianie zakopią topór wojenny i znów będą żyli ze sobą w zgodzie.

Gra ćwiczy umiejętności: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Dzieci mogą wybrać liczby, na których będą ćwiczyć (całkowite dodatnie, całkowite ujemne, dziesiętne, ułamki) i wybrać stopień trudności (do 10, 20, 100, 1000, 10000).

Dzięki śmiesznym animacjom i efektom dźwiękowym dzieci nie zauważą nawet, że się uczą!