Silcom Język polski w ZOO

Język polski w ZOO

INFORMACJE
Kategoria: Edukacyjne
Producent: Silcom
Opakowanie: pudełko DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Procesor: P 100 MHz, Pamięć RAM: 16 MB, Grafika: SVGA 1MB, Karta dźwiękowa: Sound Blaster lub kompatybilna, Czytnik CD-ROM: x4, System operacyjny: Windows Windows 95/98/XP

Język polski w ZOO jest przeznaczony dla wszystkich tych, którzy w szkole podstawowej “walczą” z naszym ojczystym językiem. Korzystając z programu można przećwiczyć wiele szkolnych zadań, poczynając od ortografii, przez układanie słów w kolejności alfabetycznej, liczenie sylab w słowie, rozpoznawanie części mowy i zdania, odmianę czasowników, aż po pisanie dyktand, stopniowanie przymiotników i znajdowanie rdzenia słów. Program sam wybiera ćwiczenia i poziom trudności, dopasowując je do wieku dziecka i programu szkolnego.

By ćwiczenia nie były nudne, odbywają się w ZOO. Przewodnikiem po ZOO jest zając Bartek, któremu należy pomóc wyleczyć chorujące zwierzęta. Za dobre wykonanie ćwiczenia dziecko dostaje lekarstwa, niezbędne do kurowania pacjentów zoologicznego szpitala. Nagrodą nie będą więc stopnie w dzienniku, ale zdrowe zwierzęta, pokazujące różne śmieszne sztuczki.

Cała płyta CD ROM jest naszpikowana zabawnymi animacjami i efektami dźwiękowymi, dzięki którym dziecko zawsze będzie chciało obejrzeć zwierzęta w akcji jeszcze raz, wykonując przy okazji odpowiednie ćwiczenia. Stojącą na wysokim poziomie grafikę przygotował znany reżyser czeskich filmów animowanych – Milan Lesniak.