Just Learning Encyklopedia Podboju Kosmosu

Encyklopedia Podboju Kosmosu

edukacja PC
INFORMACJE
Kategoria: Edukacyjne
Producent: Just Learning
Opakowanie: big box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Windows™ XP/Vista/7, Procesor klasy Pentium™ III 1,6 GHz, Pamięć RAM 512 MB, Karta graficzna obsługująca DirectX™ 9 z rozdzielczością 1024x768 lub wyższą, CD-ROM, Karta dźwiękowa, MS Media Player™ 10.0 lub nowszy.

Multimedialny przewodnik po historii sięgania człowieka do gwiazd. Opisy misji, wiele mało znanych faktów, piękne zdjęcia oraz filmy prezentujące przeszłość, teraźniejszość i przyszłość eksploracji kosmosu i zagadnienia z tym związane.

 

Encyklopedia Podboju Kosmosu to multimedialny przewodnik pokazujący historię, współczesność i przyszłość sięgania człowieka do gwiazd. Program prezentuje nie tylko najbardziej znane informacje i materiały o poszczególnych wydarzeniach związanych z podbojem kosmosu, lecz przedstawia także te mniej znane, ale równie ważne i interesujące fakty, które z pewnością warto poznać. 

Podbój kosmosu to temat niezwykły i ciekawy. Kosmos od zawsze fascynował ludzi, którzy już od zarania dziejów dążyli do jego poznania. Od starożytnych Egipcjan, poprzez Majów, Kopernika, Galileusza, aż po czasy współczesne - profesjonalni astronomowie i amatorzy z wielkim zapałem oglądali niebo i marzyli o dokonaniu wielkiego odkrycia. Poznawanie kosmosu ze względu na niedoskonałą wciąż technikę jest niestety - i zapewne jeszcze będzie bardzo długo - na etapie początkowym.  Ale istotne jest to, że chociaż wiemy jeszcze tak mało, to z roku na rok nasza wiedza stale się powiększa. 

Encyklopedia Podboju Kosmosu omawia najważniejsze zagadnienia związane z sięganiem człowieka do gwiazd, w tym między innymi: obserwację kosmosu, historię rakiet, historię bezzałogowych i załogowych lotów kosmicznych, lądowanie człowieka na Księżycu, eksplorację Marsa i innych planet układu słonecznego oraz rozwój turystyki kosmicznej. 

Bogata oprawa graficzna, interesujące opisy, grafiki, fotografie, filmy, ciekawostki, a także wiele informacji technicznych sprawiają, że Encyklopedia Podboju Kosmosu to doskonały przewodnik prezentujący potęgę nauki i siłę determinacji ludzkości w przekraczaniu kolejnej granicy, jaką jest kosmos.