Datasun Cyfrolandia - Mamo zgubiłem cyferki

Cyfrolandia - Mamo zgubiłem cyferki

gra PC
INFORMACJE
Kategorie:
  • Dla dzieci
  • Edukacyjne
Producent: Datasun
Ograniczenia wiekowe: bez ograniczeń
Opakowanie: box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Procesor Pentiumâ 90 MHz, 16 MB RAM, Windowsâ 95/98/Me/XP, karta graficzna SVGA, karta dźwiękowa, CD-ROM x 4.

Mały Jaś zawsze strasznie narzekał na cyferki, gdy odrabiał lekcje. Pewnego dnia cyferki obraziły się na niego i uciekły do Cyfrolandii... Teraz Jaś nie wie, która jest godzina, jaki jest dzień, ani ile ma pieniędzy!

Pomóż mu namówić cyferki do powrotu!

W różnych miejscach Cyfrolandii Jaś uczy się dodawania, odejmowania i mnożenia, odczytywania czasu na zegarze i rozpoznawania różnych figur geometrycznych. W podróży towarzyszy mu Mały Profesorek, służący pomocą i podpowiedzią.

Korzystając z programu Jaś może wydrukować dla siebie i całej rodziny kalendarze i plany dnia, rysunki do kolorowania i siatki, z których po wycięciu i pozaginaniu można skleić różne bryły.

Wszystkie występujące w programie gry są dzięki licznym animacjom i efektom dźwiękowym niezwykle ciekawe i wciągające. Zanim się obejrzysz, Jaś nauczy się liczyć i rozwiązywać proste oraz skomplikowane zadania tekstowe.

W programie występują trzy stopnie trudności, dzięki czemu każdy uczeń znajdzie wyzwanie dla siebie i zadania, z którymi będzie mógł sobie poradzić.

Ten program to świetna zabawa połączona z nauką!