Bitmap Creative Historia ludzkości

Historia ludzkości

edukacja
INFORMACJE
Kategoria: Edukacyjne
Producent: Bitmap Creative
Opakowanie: duże pudełko
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Pentium 90 / min. 16 MB RAM / Windows 95/98 / Karta grafiki SVGA / DirectX 6.0 lub nowszy (7.0 dostarczany wraz z programem) / CD-ROM x 4 / ok. 50 MB wolnego miejsca na dysku

Bardzo szeroki zakres programu umożliwia poznanie historii od czasów starożytności poprzez średniowiecze, dzieje nowożytne i najnowsze, aż po wydarzenia II wojny światowej (zakres: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia). To nieoceniona pomoc dla wszystkich pragnących zgłębić tajniki historii! Przejrzysta konstrukcja programu oraz bardzo sprawny moduł wyszukiwania pozwalają szybko odnaleźć poszukiwany materiał. Program składa się z kilku modułów. Oto ważniejsze z nich:

TEORIA: To chronologicznie uporządkowana baza danych wydarzeń historycznych wraz z ich opisami, 150 ilustracji, 20 map oraz 29 charakterystyki królów polskich. Program umożliwia wydruk wybranych materiałów. To sprawia, że jest on doskonałym kompendium wiedzy historycznej.

TESTY – TRYB NAUKA: To ponad 4000 pytań i odpowiedzi podzielonych na 168 tematów. Po zakończeniu testu wystawiana jest ocena. Program wspomaga proces nauki powtarzając te pytania, na które użytkownik błędnie odpowiedział.

TESTY – TRYB GRY: To połączenie zabawy z nauką. Po zakończeniu testu, program podaje liczbę zdobytych punktów oraz umożliwia wpisanie się na listę 9-ciu najlepszych.