MarkSoft Polonez

Polonez

edukacja
INFORMACJE
Kategoria: Edukacyjne
Producent: MarkSoft
Opakowanie: box DVD
Wersja językowa: polska
Wymagania systemowe: Procesor: 486DX, Pamięć RAM: 8 MB, Grafika: SVGA 1MB, Karta dźwiękowa: Sound Blaster lub kompatybilna, Czytnik CD-ROM: x4, System operacyjny: Windows 95/98/Me/XP

Polonez to multimedialny zestaw sześciu programów do nauki języka polskiego, przeznaczonych dla uczniów od I klasy szkoły podstawowej aż do matury. Opracowana przez doświadczonych dydaktyków struktura programu umożliwia uczniom samodzielną naukę.

Program jest szczególnie pomocny przy powtórzeniach materiału i pogłębianiu wiadomości z języka polskiego. Jego wielofunkcyjność oraz zawartość merytoryczna stanowią doskonałe narzędzie do rozwijania wielu sprawności polonistycznych, bardzo przydatnych na sprawdzianach i egzaminach.

W pracach nad programem brali udział nauczyciele, mający długoletnią praktykę zawodową. W skład zestawu wchodzą:

  • Program REGUŁY  zestaw 310 reguł ortograficznych.
  • Program SŁOWNIK – zawiera 260 haseł słownika literackiego.
  • Program EDYTOR – pomaga uczniowi w pisaniu wypracowań szkolnych. Program ten wyposażony jest w zestaw wskazówek i przykładów, które umożliwiają poprawne wykonanie zadania.
  • Program WPRAWKI W PISANIU DYKTAND – pozwala uczniowi sprawdzić swoje umiejętności w stosowaniu zasad poprawnego pisania tekstów, zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji.
  • Program DYKTANDA – umożliwia uczniowi sprawdzenie swoich umiejętności w pisaniu tekstu dyktowanego przez lektora.
  • Program ROZBIÓR pozwala na sprawdzenie wiadomości z zakresu rozbioru gramatycznego i logicznego zdań. Program ten zawiera podręcznik gramatyki.